آناد - آگهی ثبت شرکت کنسرسیوم

ثبت شرکت کنسرسیوم

ثبت شرکت کنسرسیوم
کنسرسیوم (consortium ) به اتحاد یا ائتلاف دو/چندفرد، شرکت، سازمان یا حکومت یا ترکیبی از اینها با هم برای انجام فعالیت های مشترک یا ادغام منابعشان برای رسیدن به هدف مشترک می گویند.به طور خلاصه کنسرسیوم ائتلاف چند شرکت برای انجام امور انتفاعی است. به عبارتی، برای شرکت در مناقصه یک پروژه معین (نظیر ساخت نیروگاه) گفته می شود که در صورت برنده شدن در مناقصه اجرای پروژه در قالب قرارداد با کارفرما و بر اساس شرایط مورد موافق بین اعضاء کنسرسیوم انجام می شود .
تشکیل کنسرسیوم به مفهوم ایجاد شخصیت جداگانه حقوقی نیست و در واقع عملاَ یک شرکت به طور غیر مستقیم بین اعضاء کنسرسیوم به وجود می آید،بدون آنکه رابطه حقوقی بین آنها ایجاد گردد.
⃰ از معروف ترین کنسرسیوم ها می توان از Airbus کنسرسیوم شرکت های فعال در زمینه هوا فضا یا (world )wide web consortium متشکل از فعالین استانداردهای وب نام برد.
نکته1:واژه کنسرسیوم برگرفته از ریشه لاتینی consor به معنای شریک و همکار است.
نکته2:ارتباط حقوقی joint venture نیز هر گاه حول موضوع انجام یک پروژه خاص مطرح شود معادل کنسرسیوم است.گرچه شمول joint venture اعم از کنسرسیوم است.
• جوینت ونچر:
جوینت ونچر اصطلاحی است انگلیسی که در زبان حقوقی و اقتصادی کشور ما به همان لفظ به کار رفته است."جوینت ونچر"به نوعی از همکاری تجاری اطلاق می شود که طی آن طرفین ،مدیریت فعالیت خاصی را به نحو مشترک به عهده می گیرند و در سود و زیان حاصله شریک می شوند.به این ترتیب بسیاری از انواع قراردادهای انتقال تکنولوژی و اعطای لیسانس و عاملیت پخش و غیره از حیطه شمول اصطلاح "جوینت ونچر"خارج می شوند.
• تفاوت شرکت کنسرسیوم و جوینت ونچر:
جوینت ونچر و کنسرسیوم در بسیاری از ابعاد مشابه هم بوده و تفاوت چندانی ندارد،اما بر خلاف شرکت کنسرسیوم،جوینت ونچرها می توانند با افراد حقیقی و حقوقی خارج از مرزهای ایران نیز شراکت کرده و هدفی را دنبال کنند.ضمن اینکه جوینت ونچر ها الزامی به تعیین یک هدف مشخص ندارند در حالی که کنسرسیوم ها باید حتماَ یک هدف مشخص داشته باشند.
تفاوت کلیدی این دو شرکت بیشتر در اعتبار شرکت ها می باشد؛شرکت های جوینت ونچر دارای اعتبار و یا مدت مشخص نمی باشد و مادامی که هدف یا اهداف مشترک وجود دارند و در نوع و نحوه شرکت اعتراضی از طرفین وجود نداشته باشد می توانند به شراکت خود تحت جوینت ونچر ادامه دهند.ولی شرکت های کنسرسیوم باید زمان انجام پروژه را تعیین نموده و برای آن تاریخی مشخص نمایند و با پایان تاریخ تعیین شده شراکت آنها به پایان خواهد رسید که در صورت تمایل به داشتن هدف جدید و شراکت جدید باید به اداره ثبت شرکت ها برای تمدید شراکت با موضوع جدید اقدام نمایند.
آدرس: تهران، ملاصدرا، بعد از پل کردستان، شماره 63 ، ساختمان اختصاصی نیک
سایت: nikregister.com
تلفن : 88888822 (100 خط ویژه)
ایمیل : info@nikregister.com
فکر برتر
تلفن تماس: 02188888822

آدرس: خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

این آگهی از طرف کاربران ثبت شده و آناد هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آگهی های ویژه

ربات نوبت دهی تلگرام
آگهی ویژه

ربات نوبت دهی تلگرام قابل اجرا برای آرایشگاه ها، آتلیه ها، مطب های پزشکی و...

تیم برنامه نویسی پی سی پروژه
آگهی ویژه

پی سی پروژه - انجام پروژه های برنامه نویسی و سفارشی - طراحی سامانه و انجام پروژه های هوشمند سازی